Alfa-PVP

Ametlikud nimed

Alfa-pürrolidinovalerofenoon

Tänavanimed

ufo
Tuntud ka nimedega: flakka, soolad, kristallid, 3D (tri-deshka), UFA

Aine tüüp

Alfa-PVP sarnaneb keemilise koostise poolest teiste sünteetiliste katinoonidega, ent on palju tugevama toimega ja tarvitajale seetõttu ohtlikum. Aine on valge või roosa kristallina, mis lõhnab halvasti.

Alfa-PVP-d tarvitatakse peamiselt suitsetamise, ninna tõmbamise, keele alla panemise, süstimise teel või nn aurutades läbi e-sigareti vms seadme. Ainet on väga lihtne üle doseerida kuna see jõuab äärmiselt kiiresti vereringesse ning sageli ei osata ainet koguseliselt doseerida ja tarvitamisel võetakse liiga ruttu järgnev doos. Aine esmane mõju ilmneb tarvitamisel 30–45 minuti pärast, maksimaalne mõju 1,5 tunni pärast, millele järgneb 6–8 tunnine nn „soovitud“ mõju. Aine tarvitamise kõrvaltoimeid võib ilmneda veel päevi pärast tarvitamist. Kõrvaltoimed on sarnased teistele psühhostimulantidele.

Lühiajalised ja pikaajalised tarvitamise mõju

Sarnaselt muude seda liiki narkootikumidega võib alfa-PVP tekitada „erutatud deliiriumi„ seisundi, millega kaasnevad hüperstimulatsioon, paranoia ja hallutsinatsioonid. Tarvitaja võib seisundi tõttu muutuda vägivaldselt agressiivseks ja ennest vigastada. Narkootikumi seostatakse enesetappude ja südameinfarktiga. Samuti võib suurte koguste tarvitaminetõsta kehatemperatuuri ohtlikult kõrgele ja tekitada neerukahjustust või -puudulikkust.

Pikaajalisi alfa-PVP mõjusid organismile ei ole veel uuritud. On hinnatud, et pikaajalised mõjud võivad sarnaneda metamfetamiini või kokaiini tarvitamise omadele. Ainel on kindlasti pikaajaliselt toksiline mõju neerudele, mis võib põhjustada neerude ülesütlemise. Aine pikaajalised mõjud ajule ei ole veel teada,

Sõltuvus ja võõrutusnähud

Aine tekitab tolerantsi, tarvitaja vajab mõju saavutamiseks järjest suuremaid koguseid, millest samuti tuleneb üledoseerimise risk. Aine võõrutusnähud on nõrkus ja depressioon.

Siit saad abi