Mida teha, kui kahtlustad, et sind on uimastatud ja oled langenud seksuaalvägivalla ohvriks
Kui kahtlustad, et sind on uimastatud ja oled langenud seksuaalkuriteo ohvriks, helista kohe numbril 112 või pöördu esimesel võimalusel või hiljemalt seitsme ööpäeva jooksul seksuaalvägivalla kriisiabikeskusesse Tallinnas, Tartus, Kohtla-Järvel ja Pärnus. Keskused on avatud ööpäev läbi ja abi on tasuta. Ära pese, ära söö ega joo ning too paberkotis kaasa juhtunu ajal seljas olnud riided.
Kui seksuaalkuriteost on möödas üle seitsme ööpäeva, peaksid pöörduma politseisse. Kui sinu tervislik seisund on halb või halveneb, tuleb pöörduda perearsti poole või erakorralise meditsiini osakonda.
Kui seksuaalvägivalla juhtumist on möödas rohkem kui seitse ööpäeva, siis meditsiinilist tõendmaterjali enam koguda ei saa, kuid võid vajada psühholoogilist abi või testimist seksuaalsel teel levivate nakkuste osas. Selleks pöördu psühholoogi või naistearsti/ nahasuguhaiguste arsti vastuvõtule. Abi aitab leida ka ohvriabitöötaja.
Kannatanu pole seksuaalvägivallas kunagi süüdi!
Loe seksuaalvägivalla kohta Ohvriabi kodulehelt.
Seksuaalvägivalla kriisiabikeskused
LÄÄNE-TALLINNA KESKHAIGLA NAISTEKLIINIKU ERAKORRALINE VASTUVÕTT
Sõle 23, Tallinn
tel 5342 4724 (vastuvõtutuba)
TARTU ÜLIKOOLI KLIINIKUM
L. Puusepa 8, Tartu (sisenemine EMO kaudu)
tel 731 9954 (günekoloogia osakonna valveõde)
IDA-VIRU KESKHAIGLA
Ilmajaama 12, Kohtla-Järve (sisenemine EMO kaudu)
tel 331 1041 (günekoloogia osakonna valveõde)
PÄRNU HAIGLA
Ristiku 1, Pärnu (sisenemine EMO kaudu)
tel 447 3505 (valvegünekoloog)
Eri ained mõjutavad inimese organismi erinevalt. Oluline on mõista, et ka üks ja sama aine võib sama inimese korral olla määratav erineva aja jooksul. Näiteks verest määramise puhul ühel korral 20 ja järgmisel korral 40 minuti jooksul. See võib sõltuda inimese tervisest, aine kogusest jt teguritest. Seega on halva enesetunde põhjustanud aine tuvastamiseks ülioluline kiire tegutsemine.
GHB säilib veres ühe tunni ja uriinis kõige rohkem 12 tundi. Uriiniproov säilib külmikus pikka aega, kuid sellegi poolest on oluline see kiiresti ära anda.
Juhendmaterjali koostas Justiitsministeerium.
Siit saad abi